Představení společnostiSpolečnost BIOCOL PHARMA a.s. byla založena v České republice v roce 2014 a navazuje na historii výzkumných prací na účinné látce BIOCOL, produktu metabolismu specifického mikroorganismu, která sahá až do roku 1972.

V letech 2013-2014 probíhala dlouhá jednání a prověřování myšlenky na využití účinné látky v přípravcích, která vyústila v založení akciové společnosti BIOCOL PHARMA. Po založení společnosti jsme navázali na aktivity osob a společností okolo objevitele mikroorganismu Dr. Eduarda Sardaryana. Mikrooganismus je od počátku majetkem rodiny Dr. Sardaryana, držitelem patentu se stala společnost Bimedical s.r.o. Následně došlo k podepsání výhradní licenční smlouvy mezi držitelem patentu, společností Bimedical s.r.o. a naší společností, na výrobu a prodej produktů s účinnou látkou BIOCOL.

Od založení společnosti probíhala přípravná fáze, během které se připravovala a realizovala vlastní výroba a marketingová a obchodní strategie. Tato fáze byla ukončena v květnu 2015, kdy byl na český trh uveden první produkt pod značkou Penoxal . Do budoucna plánujeme připravovat i další produkty s účinnou látkou BIOCOL.

Výroba účinné látky i samotná výroba doplňků probíhá dle nejpřísnějších norem s certifikací kvality HACCP (systém analýzy rizika a stanovení kritických kontrolních bodů), při které probíhá vstupní i výstupní kontrola surovin. Na konečnou kvalitu našich produktů, stejně jako na jejich samotnou výrobu a skladování, jsou kladeny vysoké nároky.

S vynálezcem Dr. Eduardem Sardaryanem a společností Bimedical s.r.o. neustále optimalizujeme biotechnologickou výrobu účinné látky BIOCOL, při jejímž získávání spolupracujeme s mikrobiology a specialisty na biotechnologickou výrobu. Pro dosažení nejlepších výsledků našich produktů je samozřejmostí nepřetržitý výzkum účinků, na kterém spolupracujeme s mnoha odborníky z oblasti onkologie, gynekologie a gastroenterologie.

Mezi trhy, na které se naše společnost soustředí, patří především Česká republika a další země Evropské unie. Vyvíjíme aktivity i v oblasti Gruzie, Turecka, Kypru, Ukrajiny, Izraele, Iráku, Ázerbájdžánu, Libanonu, Albánie a Kosova.