Výroba doplňku stravyVýroba přípravku Penoxal probíhá v certifikované výrobní lince se standardy HACCP (systém analýzy rizika a stanovení kritických kontrolních bodů). Uplatňuje se zde vstupní kontrola surovin, a to jak účinné látky Biocol, vitamínu C, beta-glukanu a maltodextrinu, tak i želatinových kapslí. Všechny dílčí složky se v přesném poměru dobře promíchají v nerezové nádobě a do stroje na přípravu kapslí se vysypou kapsle. Linka je automatická a technologicky řízená, která vše dávkuje sama.

Celý proces je 100% čistý a přesný. V průběhu plnění pracovníci provozu odebírají namátkově vzorky, které váží a podrobují laboratorním zkouškám. Každý vzorek označený jednotlivými šaržemi je uchováván. Po naplnění kapsle je celá šarže vsypána do tzv. leštičky, která zvnějšku kartáčuje a odsává prach z kapslí, který se na ně při plnění nabalil. Dále přichází na řadu plnění do nádobek o velikosti pro 120 kapslí, 60 kapslí, případně blistrování pro 30 kapslové balení.

 

Dávkování kapslí probíhá strojově a uzávěr je zapečetěn bezpečnostním kroužkem. Výstupní kontrolu hotových preparátů obstarávají 2 pracovníci provozu, kontrolují průběžný postup výroby kapslí, následné balení a etiketování. Ukládání do krabiček zajišťuje poloautomatická strojní linka, která skládá krabičky a po přidání příbalového letáku je krabička uzavřena.

Celý proces běží v uzavřeném prostoru za přísné kontroly kvality. Z dané šarže jsou vždy odebrány vzorky, u kterých nezávislé laboratoře provádí analýzu zdravotní nezávadnosti (mikrobiologická čistota a těžké kovy). Do prodeje se tak dostanou pouze produkty špičkové kvality.

 

  Chodba výrobních prostor     Chodba výrobních prostor     Výroba kapslí     Výroba kapslí  
  Výroba kapslí     Naplnění kapslí do lékovek     Naplnění kapslí do lékovek     Kompletování a balení  
  Označení etiketou     Označení šarže a expirace     Označení šarže a expirace     Kompletování krabiček